19 Nisan 2011

Günümüzde beddualar'da değişti

Bilgi İşlem Bedduaları
Mouse´un kırıla.
Tıklayamayasıca...
Hatların kopa da hiç bir yere bağlanamayasın.
Disk´lerin "crash" ola...
File´larına virüs bulaşa...
Networklerden atılasın.
Database´in patlaya...
Security key´lerin deşifre ola.
Back-upların bozulsun da geçmişe dönemeyesen.
Kartuşun bite

Ekonomik Beddualar
Repo´da açığa düşesen, faiz sana zarar yaza.
İMKB 100 endeksin 1600 direncini kıramaya.
Uygun kur bulmaya, pozisyon açığına düşesen
Reuters´in arızalana, rate´leri izleyemeyesen.
Paran aracı kurumda kala, iç edile; Dövize endeksli kredi alasan.
"Zede"lenesen Merkez Bankası para piyasalarına müdahale ede.
O sırada sen de orada olasan, halden anlamayan bireysel danışmana denk düşesen
Sabah seansında endeks hızla düşe sen panik olup kağıt çıkarasın, ikinci seansta endeks kendini toplaya ama iş işten geçmiş ola.
İMF´nin gazabına gelesen...
Aldığın dolarlar sahte çıka..

Diğer Beddualar
Araba kullanırken cep telefonuyla konuşasan sonrada trafik polisine yakalanasan
Ucuza aldım diye sevindiğin araban çalıntı çıka.
Marti´yi okuyup ruhi bunalıma giresen.
Silikonların patlaya inşallah...
Hem fikir, hem zikir suçlusu olasan.
Ne yersen ye asit yapa ağzında, bir "falım" çiklet bulamayasın.
Kapsama alanı dışında kalasan.
Susurluk Skandalı´na adın karışa.
Medyalara gelesin inşallah Talk showlara, reality showlara çıkasan imajin sarsıla.
Tam otomatik çamaşır makinen kireçlene, bir gram Calgonit bulamayasın.
Önce Reha Muhtar´la İtiraf´a sonrada Karar Anı´na çıkasın...
Televolelere çıkasın, özel hayatın kalmaya...
Dağın başında araban bozula, kontörün bite
Hazır Kart´ın Özgür kızı gibi bi karıya düşesen...
BBG´ye katılasın, sonuncu olasın..

Bekarın püf noktaları

Elinin mürekkebiyle kadın işine soyunan, kısaca yalnız yaşayan erkeklere beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için yemek yapmayı öğreten birkaç bilgi :

 • Yemekleri daima tencerenin içinden yiyin. Böylelikle tabak kirletmemiş olursunuz asla sade pilav yapmayın. Domatesli pilav yaptığınızda altını tuttursanız bile renginden anlaşılmaz...

 • Soğanlı bir yemek yapacaksanız asla soğana dokunmayın. Özellikle rendelediğinizde elleriniz çok kötü kokuyor. Bunun yerine soğana ekmek tahtasıyla beş altı kez vurmayı deneyin. Aynı işi görür.

 • Patates kızartacaksanız soyduğunuz patatesleri asla yıkamayın. Kızgın yağa attığınızda çok kötü patlıyorlar.

 • Yemekler asla kendi başlarına hareket etmezler. Şayet geçen ay yaptığınız tavuk kendi kendine kımıldamaya başladıysa kurtlanmış demektir. Çok zor durumda kalmadıkça yememeniz tavsiyemizdir.

 • Sebzeleri pişirdikçe vitamin değerleri düşer. Mümkün olduğunca çiğ tüketin.

 • Karpuz tabağa koyulmaması gereken bir meyvedir. İkiye ayırıp ortasından kaşıkla yiyebilirsiniz.

 • Tencere kapağı en mükemmel tabaktır.

 • Buzdolabının sebzelik olarak adlandırılan kısmı yemeyi düşünmediğiniz şeylerin saklanması için idealdir. Bu bölüme konan şeyler nasıl olsa bir süre sonra unutulur. Sebzeliğin kapağını sıkı kapatırsanız çürüyen şeylerin kokusu dolaba daha az yayılır.

 • Makarna paketini açmak için paketi ortasından sıkıca kavrayın ve altını tüm gücünüzle fayansa vurun.paketin üst tarafı yırtılacaktır. Belki bu işlem sırasında makarna un ufak olabilir ama risk almaya değer. Özellikle misafirlerin yanında yapmanızı tavsiye ediyorum. Bu size maço bir hava verir.
 • Haydarın karısına yazdığı ikna mektubu

  Menekşe moru gözlüm, al yanaklım, seni bir daha dövmeyeceğim. Lütfen artık eve dön. Bak Yaşar halıya kustu, kusmuk seni bekliyor. Ayaklarım bugün de hep seni aradı, yıkanmak için. Seni çok arıyorum, bir haftadır akşam rakılarının tadı tuzu yok... Ev sensiz çok ıssız. Gerçi nasıl, nerede yattığımı, kime nasıl çaktığımı falan hiç hatırlamıyorum ama onun sen olmadığını bir büyük rakının sonunda dahi hissedebiliyorum.
  Kezban, ben sana aşığım. Eve döndüğün gün, bunu arkadaşlarla kutlayacağım. Sen, kanlar içerisinde evden kaçarken nasıl duygulandığımı bilemezsin. Elimdeki şişeyi, hırsımdan ananın fotoğrafına fırlattım. (Artık duvarları gelince silersin.) Kezban bir de gelirken 2 paket kısa Maltepe getirebilir misin?
  Dün Zeynep okula gitmeyip dolma sardı, ben de okeye dönerken dikkatleri dağıtmak için habire dolma yiyip,"yiyin yiyin nefis olmuş" dedim. Nasıl zeka ama.. Zeynep´in tezkeresinde okul ve sınıf kısmını boş bıraktım. Onu da mı ben dolduracağım?
  Bu sabah seni kaçırışım aklıma geldi, efkarlanıp bir cıgara yaktım. On dört yaşlarında taş gibi kızdın. Nasıl; Mehmet, Abidin, Ramazan, Yusuf gelip seni döve döve taksiye atmıştık? Peki, seni piknik tüpü ile dövüşümü hatırlıyor musun? Yeni evliydik, bir boğaz gezisi dönüşüydü. Mehmetgiller kapıda bekliyorlardı, sen daha roka bile hazırlamamıştın ve Ramazan içeriden "ROKA!" diye bağırmıştı. Mutfağın kapısını içeriden nasıl kilitlediğimi, ocağın oradan tüpü nasıl kaptığımı falan hiç hatırlamıyorum. O gece Ramazan ´lar gidince sen Yaşar ‘ı doğurdun. Huysuz mu huysuz, koca burunlu Yaşarımı... Bu arada son maaşınla Yaşar ’a don falan aldım...
  Artık yuvana dön, asabımı bozma!

  Kocan Haydar

  Bilgisayarcının Aşkı

  Sevgili Aslı... Artık içimdeki sıkıştırılmış duyguları unzip etmenin zamanı geldi. Seni raminin alamayacağı kadar çok seviyorum. Sana karşı bütün protectlerim disable durumda. Seni ilk gördüğüm anda formatlandım. Bütün cache´lerim durdu, shadow ramlarla ayakta duruyorum. Bana öyle bir sistem transfer ettin ki, hiç bir komut artık beni senden ayıramaz. Senden başka her şey benim için bad command or file name. Seninle çoklu ortamlar da dahil, her ortamda mutlu olabileceğimi biliyorum. Senin megahertz´in beni de ateşliyor. Bakışların beni taa derinden scan ediyor.
  Sana çok güveniyorum, bu mektubumu başkasına forward etmeyeceğini de çok iyi biliyorum. Ben, seninle evlenmek istiyorum Aslı. Seninle mutlu bir ağ yapılandırması oluşturmak istiyorum. TCP/IP netBEUI, IPX/SPX her türlü protokolde uyuşuyoruz seninle, istediğin zaman ağ yapılandırmamıza Microsoft ağları için istemci ekleyebiliriz. Biliyorum sen benden oldukça gençsin ama tanıdığım iyi bir donanımcı var, kendimi senin için upgrade ettirebilirim.
  Evlenmeden önce DR NORTON ´dan randevu aldım, ikimiz de usulen bir virüs taramasından geçeceğiz. Merak etme hiç bilmediğim lisanssız software´lerle ilişkim olmadı. Senin için hardware´ı taş gibi diyorlar, ancak biliyorsun ki benim için software güzelliği hardware güzelliğinden önde gelir. Aslı, seninle biz çok dvd´ler seyredeceğiz. Sana evlilik yıl dönümünde 24 hızlı rewritable dvd alacağım. Pembe slotlu kasamız, içinde nur topu gibi hard disklerimiz olacak. Tatillerimizde ikimiz de birer windows gezgini olacağız. Daha sonra da ver elini internet. Sana güzel görünmek için öyle çok çalışacağım ki, üç hafta sonra karşına yirmi bir inch plazma ekran gibi çıkacağım. Ondan sonra istersen beni duvarına bile asabilirsin. Akşamları dizlerinin üzerinde bir laptop gibi yatacağım. Asla uyku moduna geçmeyeceğim Aslı. Biz seninle ışıkları kapatıp kucaklarımızda klavye sabahlara kadar chat yapacağız. Ancak ilk yıllarda senden biraz tasarruflu olmanı isteyeceğim, onun için screen saver, standbye modu vs. anlarsın ya acık dikkatli olmanı isteyeceğim. Salonumuzun bas kösesine babamın eski 8 MHz 10 megabaytlik 8088 bilgisayarını koyacağım, malum şark köşeleri bana hep çok sıcak gelmiştir, yanına da 5,25 lik disketler... O biçim nostalji olacak. Hatta yılbaşı aksamları tetris falan oynayabiliriz. Kendimizi hep geliştireceğiz, zaman hangi ram´i gerektiriyorsa uygulayacağız. Birbirimizden fikir download´unu bir gurur meselesi yapmayacağız. Aramızda ayrı gayri olmayacak, bu ağın server´i benim demeyeceğiz hiçbir zaman. Herkes birbirinin sörfüne saygı duyacak. Hadi gel, önümüzde paylaşıma açılmış bir hayat var. Seni istemek için Server ını gönderen o herifin sitesini crack ettim. Ben geleneklere sadık kalmak istiyorum şeker Aslıcığım. TV kartını kız tarafı alırmış. Seni, çeyiz sandığındaki emek emek doldurduğun cd-rom´larla bekliyorum. Ben de sana amazon.com dan beş taşlı bir yüzük siparişi verdim bile... Nikahımızda da real player çalacak... Home page´indekilere de çok selam, her baytını öpüyorum, CPU´m daima seninle.
  Not: CPU´umdaki bu ateşi hiç bir fan söndüremez. Eğer connection isteğime reply etmessen partitionumu silip boot uma virüs bulaştıracağım.

  Şimdi bu maili kapatabiliriz... Are you sure (Yes/No/All)?

  Kadının günlüğü

 • Kadının Günlüğü
  Bugün üç yıl bitti. Onun karşısına gelinlikle çıktığım günkü kadar mutluyum.

  Tanrım, onu ne kadar seviyorum. Mükemmel bir erkek,cazibeli, yakışıklı, anlayışlı,sevecen, her şey var.

  Bugün Cumartesi,bıraktım arkadaşlarıyla eğlensin. En sevdiği yemek olan pastırmalı Kurufasulye ile pilav yapıyorum. Pişti, demleniyor.Banyo yaptım, en sevdiği kıyafeti giydim. Yemekten sonra, şöminenin karşısına bir şişe kırmızı şarapla uzanacağız.. Eve geldi sonunda. Beni öpüşü biraz soğuktu, aklı başka yerde sanki. Aman Tanrım, yoksa? Tüm cilvelerime rağmen, bana yanaşmadı. Arkadaşlarıyla ne yaptığını sordum, ağzında birşeyler Geveledi. Yemekte biraz keyfi yerine gelir gibi oldu, ama hala dalgın,hala uzak,hala kabuğuna çekilmiş.

  Herhalde ÖTEKİNİ düşünüyor.Benden genç mi acaba? İşyerindeki sarışın pazarlama temsilcisi olmasın?

  Şöminenin karşısında şarabımızı yudumlarken, artık dayanamadım "neyin var?" diye sordum. Gülümsedi, zoraki bir gülümseme, acı dolu, uzaklık dolu.. "Yok birşeyim" diye geçiştirdi.

  O gürül gürül yanan aşkın bu kadar çabuk biteceğine inanamıyorum, daha dün bana ebediyete kadar benimle olmak istediğini söylüyordu. Bugün aramızda iletişim kopukluğu başladı bile.Belki de kilo alıyorum.

  Çok mu vır vır yapıyorum? Elini tuttum. Elimi okşadı,ama eller hissiz, parmak uçları soğuk... Stepe başlasam?

  Çocuk istesem? Yalan, yalan, yalan. Kendimi kandırmaktan başka bir şey değil bunlar.

  Bitti...Bittti...Bitti. Tanrım, ölmek istiyorum. Kendimi son kez onun kollarına attım. Ağlaya ağlaya uykuya dalmışım.

 • Erkeğin Günlüğü :
  Öff be, BİZİM TAKIM YİNE yenildi. Ama, kuru fasülye güzeldi.
 • Müzik guruplarının eski dilde adı

  alphaville - kûy-ı elif

  the beatles - haşaratü´l hamam

  infected mushroom - mantar-ül marazziye

  iron maiden - bakire-ül (tövbe estafurullah) teneke

  bluesaint - aziz-ül mai

  queen - hanım sultan

  metallica: şirket-i hayriye

  guano apes - meymun´ül def-i hacet

  pink floyd – pembe muvakkithane

  deep purple - işkembe-i kübra

  mor ve ötesi - eflatun vü berisi

  50 cent - 50 akçe

  sugababes - sübyan-ı şeker

  cranberries - kıran beri iz

  spice girls - baharadül avrad

  massive attack- el hücum

  metallica - kalay-ı hümayun

  red hot chili pePpers - densiz beynamaz nebat

  hepsi - topyek´un

  mfö - Malumat-ı Füruş Örfen

  destiny´s child - velet-ül mukadderat

  abba - elifbabaelif

  bulutsuzluk özlemi - el insaf ya nejad

  alcatrazz - mekan-i zindan

  manga - cüdded-ü aksa-i şark

  kim bunlar - merak-ül beşer

  18 Nisan 2011

  Lösev in bir ricası var.Destek olmak lazım.

  Lösev in bir ricası var..

  http://www.losev.org.tr/dergi/kent.htm

  Arkadaşlar,

  Kampanyamz hızla ilerliyor. Ama zamanımız çok az. Bu gün de Lösemili bir çocuk baş vurdu. 6/6 tam uyumlu
  verici kardeşi olmasına ve hastanın yasaması kemik iliği nakline bağlı olmasına rağmen nakil yaptıracak hastane
  bulamıyor.
  En yakın 3 ay sonrasına randevu veriliyor.
  Yani bir anlamda beklerken öl deniliyor.Bunun için zamanımız yok.Ben utanıyorum.Ama ne yapacağımı da şaşırdım.
  Gerçekten bu insanlar bu kadar duyarsız mi.
  Ya da bir tek biz mi telaşlanıyoruz.Acaba biz de mi 3 Maymun olmalıyız ki akşam rahat uyuyalım.
  Hayir,olamaz.İnsanlık henüz ölmedi.Ya gerçekten bizim çok yakınımız birisi yaşayacakken göz göre göre ölse biz ne yapardık.

  Haydi tuşlara daha fazla dokunalım ve bu sayıyı kısa zamanda 1 MİLYONA çıkaralm,sonra da 5 milyona.
  Sesimizi basın bile duymuyor,siyasiler nasıl duysun?

  Elinize sağlık. Kolay gelsin.

  Dr . Üstün EZER Yönetim Kurulu Başkanı
  LOSEV Lösemili Çocuklar Vakfı

  Dr.İlkay AYCAN'dan alıntıdır.

  13 Nisan 2011

  Bayana Dikkat!!!

  Nerde lan bu adam

  47.Cumhurbaşkanlığı bisiklet yarışı yer tarih zaman bilgisi

  Tur 2011 etapları sırasıyla;
  1.Etap 24 Nisan İstanbul "Europe to Asia" 114.1 km
  2.Etap 25 Nisan Kuşadası - Turgutreis 178 km
  3.Etap 26 Nisan Bodrum - Marmaris 166 km
  4.Etap 27 Nisan Marmaris - Pamukkale 207 km
  5.Etap 28 Nisan Denizli - Fethiye 218.6 km
  6.Etap 29 Nisan Fethiye - Finike 184 km
  7.Etap 30 Nisan Tekirova - Manavgat 138 km
  8.Etap 1 Mayıs Side - Alanya 157.8 km

  ETAP BİLGİLERİ
  1.ETAP : İSTANBUL
  Tarih :
  24 Nisan 2011,Pazar
  Start Yeri ve Saati :
  Sultanahmet Meydanı
  Etap Başlangıç Saati :
  09:30
  Etap Bitiş Yeri :
  Kadıköy Bostancı Sahil Yolu
  Tahmini Bitiş Saati :
  12:45
  Parkur Bilgileri :
  "Sahil Yolu-Bağdat Caddesi" rotasında (11,5 km) x 8 tur
  Toplam 114.1 km

  2.ETAP : KUŞADASI - TURGUTREİS
  Tarih :
  25 Nisan 2011,Pazartesi
  Start Yeri ve Saati :
  Kuşadası Atatürk Anıtı
  Etap Başlangıç Saati :
  11:35
  Etap Bitiş Yeri :
  Turgutreis
  Tahmini Bitiş Saati :
  16:15
  Parkur Bilgileri :
  Toplam 178 km

  3.ETAP : BODRUM - MARMARİS
  Tarih :
  26 Nisan 2011,Salı
  Start Yeri ve Saati :
  Bodrum Otobüs Garajı Girişi
  Etap Başlangıç Saati :
  11:50
  Etap Bitiş Yeri :
  Marmaris
  Tahmini Bitiş Saati :
  16:15
  Parkur Bilgileri :
  Toplam 166 km

  4.ETAP : MARMARİS - PAMUKKALE
  T
  arih : 27 Nisan 2011, Çarşamba
  Start Yeri ve Saati :
  Marmaris Atatürk Anıtı
  Etap Başlangıç Saati :
  10:35
  Etap Bitiş Yeri :
  Pamukkale
  Tahmini Bitiş Saati :
  16:15
  Parkur Bilgileri :
  Toplam 207 km

  5.ETAP : DENİZLİ - FETHİYE
  Tarih :
  28 Nisan 2011,Perşembe
  Start Yeri ve Saati :
  Denizli Belediyesi Önü
  Etap Başlangıç Saati :
  10:10
  Etap Bitiş Yeri :
  Fethiye
  Tahmini Bitiş Saati :
  16:15
  Parkur Bilgileri :
  Toplam 218,6km

  6.ETAP : FETHİYE - FİNİKE
  Tarih :
  29 Nisan 2011,Cuma
  Start Yeri ve Saati :
  Fethiye
  Etap Başlangıç Saati :
  11:10
  Etap Bitiş Yeri :
  Finike
  Tahmini Bitiş Saati :
  16:15
  Parkur Bilgileri :
  Toplam 184 km

  7.ETAP : TEKİROVA - MANAVGAT
  Tarih :
  30 Nisan 2011,Cumartesi
  Start Yeri ve Saati :
  Tekirova Belediyesi Önü
  Etap Başlangıç Saati :
  12:50
  Etap Bitiş Yeri :
  Manavgat Karakol Önü
  Tahmini Bitiş Saati :
  16:15
  Parkur Bilgileri :
  Toplam 178 km

  8.ETAP : SİDE - ALANYA
  Tarih :
  1 Mayıs 2011,Pazar
  Start Yeri ve Saati :
  Side Antik Kenti
  Etap Başlangıç Saati :
  12:00
  Etap Bitiş Yeri :
  Alanya Cumhuriyet Meydanı
  Tahmini Bitiş Saati :
  15:40
  Parkur Bilgileri :
  Alanya Şehir içi parkurda(17.1 km) x 5 tur
  Toplam 157,8 km

  TUR 2011 - YAYIN BİLGİLERİ :
  .
  47. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU
  TRT ve EUROSPORT ile CANLI YAYINDA ...
  47.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 2008 yılından bu yana olduğu gibi 4.yılında da TRT ve
  Eurosport kanallarında canlı yayınlanacak.
  24 Nisan-1 Mayıs 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek TUR2011 ile Bisiklet Sporu ve Türkiye
  123 ülkede HD formatında izleyicileriyle buluşacak. TRT, Canlı ve Banttan goruntuler ile nefes
  kesen mücadeleyi ve perde arkası görüntüleri ekranlara taşıyacak.

  Eurosport Yayın Akışı (Türkiye Saatiyle)
  Etap 1 - 24 Nisan Pazar Canlı 11:00 - 12:30
  Etap 2 - 25 Nisan Pazartesi Canlı 14:30 - 16:30
  Etap 3 - 26 Nisan Salı Canlı 14:30 - 16:30
  Etap 4 - 27 Nisan Çarşamba Canlı 15:00 - 16:30
  Etap 5 - 28 Nisan Perşembe Canlı 14:30 - 16:30
  Etap 6 - 29 Nisan Cuma Canlı 14:30 - 16:30
  Etap 7 - 30 Nisan Cumartesi Banttan 00:00 - 01:00
  Etap 7 - 1 Mayıs Pazar Tekrar 10:00 - 11:00
  Etap 8 - 1 Mayıs Pazar Canlı 15:00 - 16:00
  Etap 8 - 1 Mayıs Pazar Tekrar 01:30 - 02:30
  Etap 8 - 2 Mayıs Pazartesi Tekrar 12:00 - 13:00
  Etap 8 - 3 Mayıs- Salı Tekrar 09:30 - 10:30

  TUR 2011 'de YARIŞACAK TAKIMLAR :
  .
  47.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda toplam 22 takım sekizer sporcusuyla mücadele
  edecek.
  Organizasyon Komitesinin daveti üzerine 6 Profesyonel, 14 Profesyonel Kıta Takımı ve
  Türkiye'den 2 Uluslararası Kıta Takımı 47.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na katılma
  hakkı kazandı.
  Türk Bisiklet tarihinde ilk kez 2011 yılında Dünya Bisiklet Birligi tarafından tescil edilen
  Uluslararası Kıta Takımları "Manisaspor Bisiklet Takımı" ve "Konya Şeker Spor-Vivelo"
  TUR2011'de Türkiye adına mücadele edecek.

  Takım Listesi:
  Team Garmin-Cervélo (USA)
  Omega Pharma-Lotto (BEL)
  Lampre-ISD (ITA)
  Liquigas-Cannondale (ITA)
  Saxo Bank SunGard (DEN)
  Pro Team Astana (KAZ)
  Cofidis, Le Crédit en ligne (FRA)
  FDJ (FRA)
  Colnago-CSF Inox (IRL)
  Androni Giocattoli (ITA)
  Veranda's Willems-Accent (BEL)
  Farnese Vini - Neri Sottoli (GBR)
  Team Netapp (GER)
  Team SpiderTech powered by C10 (CAN)
  De Rosa-Ceramica Flamina (IRL)
  Caja Rural (ESP)
  Skill Shimano (NED)
  Team Type 1 (USA)
  Colombia Es Pasion - Cafe De Colombia (COL)
  Andalucia Caja Granada (ESP)
  Manisaspor Cycling Team (TUR)
  Konya - Torku Seker Spor - Vivelo (TUR)

  5 Nisan 2011

  Sibel Can 2011

  Funda Arar Dilimi Baglasalar

  BERGÜZAR KOREL TAHTA EV

  Berguzar Korel - Omrum Yeter mi Sevmeye

  BERGÜZAR KOREL SENDEN ÖĞRENDİM

  acil iniş

  sudan çikan uçak

  3 Nisan 2011

  Hayat bildiklerinden ibaret değildir.

  Genç kız, el aynasında makyajını kontrol etti; "Gayet iyi" dedi. Güzelliğinden emindi. Çevresindeki erkeklerin pervane olmasından zaten biliyordu güzel olduğunu. Hayatın tadını çıkaran, rahat yaşayan biriydi. Cep telefonu çaldığında, akşam arkadaşlarıyla hangi eğlence yerine gideceğine karar vermeye çalışıyordu. Telefondaki numaraya baktı, arayan annesiydi.
  - Alo.kızım, nasılsın?
  - İyiyim anne. Ne oldu *
  - Sana bir surprizim var.
  - Surpriz mi?
  - Evet.Çok eski bir arkadaşım, dostum şehrimize gelmiş..
  - Eee kimmiş.
  - Kim olduğu surpriz. Fakat, onu senin almanı istiyorum.
  - Ben mi?
  - Evet, senin iş yerine yakın olan parkı biliyormuş. Parka gitmesini ve seninle buluşmasını söyledim. Senin de parka gidip onu almanı istiyorum.
  - Anne, ben böyle şeyleri sevmem, kendin halletsen.
  - Kızım 1
  -2 saatlik bir işim var. Ayrıca seni bebekliğinden tanıyan bir arkadaşım. Seni görünce mutlaka çok sevinecektir.
  - Amaaan. Peki peki. Nasıl tanıyacağım.
  -Evden çıkarken üzerine giydiklerini tarif ettim. O parkta bazı oturaklar piknik masası şeklinde. Parkın sinema tarafı girişindeki ilk piknik masasına otur. O gelince seni bulacak.
  -Tamam anne..tamam.
  - Kızım senden her gün mü bir şey istiyorum. Üniversiteyi bitireli, hele de işe gireli bir fatura yatırmaya bile göndermedim.
  - Hemen darılma, tamam dedim ya. O nasıl tamam demekse. neyse, hadi o zaman, izin al da çık, bekletme. Ben de işlerimi bitirip hemen geleceğim. Genç kız, izin alıp çıktı. Kısa bir yürüyüşten sonra parka vardı. Bu parkta daha önce hiç oturmadığını farketti. Arkadaşlarıyla hep paralı,lüks eğlence yerlerine giderlerdi. Annesinin tarif ettiği, girişteki ilk masayı buldu, boş olan kısmına oturdu. Masanın diğer tarafında bir köylü kadınla, küçük kız oturuyordu. Onlarla aynı yerde bulunmaktan utandığını hissetti. "
  -Annemin arkadaşı çabucak gelse de, şunlardan kurtulsam" diye düşündü. Köylü kadın çekinerek seslendi;
  - Afedersin kızım, bir şey sorabilir miyim? "Kızım" diye seslenmesi iyice sinirlerini bozdu.
  - Ne var, adres mi soracan! .. Sert çıkış karşısında kadın sesini alçalttı;
  - Hayır kızım, başka bir şey soracaktım.
  - Sizin gibi cahiller ya adres sorar, ya para ister. Köylü kadının kızaran yüzüne aldırmadı bile. O sırada şık ve lüks giyimli, orta yaşlı bir kadının uzaktan yaklaştığını gördü. "
  -Nihayet." diye düşündü. Ayağa kalkıp kadını karşılamaya çalışırken, kadın yanlarından geçip gitti. Somurtarak geri oturdu. Yanındaki küçük kıza daha sıkı sarılmış köylü kadının gözünden bir damla yaşın süzüldüğünü gördü.Kadın gözyaşını saklamak için diğer tarafa dönünce bir yüzündeki büyük yanık izi göründü. Genç kız manalı manalı güldü;
  - Bak kolayca gözyaşı dökebiliyorsun, yüzünde de çirkin bir yanık izi var. Burda ne bekliyorsun geç bir köşeye aç mendilini ağla. Fakat ağlamayla benden bir şey koparacağını sanma, tamam mı. Kadın dayanamadı;
  - Cahil deyip duruyorsun. Ne cahilliğimi gördün. Tanımadığım bir kadına, torununun yanında hakaret mi ettim! .
  - Oooo... laf yapmayı da biliyormuş
  -Anlaşıldı kızım, sen üniversite bitirmiş, çok şey öğrenmiş olabilirsin ama insanlıktan sınıfta kalmışsın. Torunumu okutmak için uğraşacaktım. Fakat seni görünce vazgeçtim. Yaşlı kadın, küçük kızı alıp masadan kalkarken, boşalan yere doğru şık giyimli bir kadın yaklaştı. Cevap vermek için hazırlanan genç kız zengin giyimli, şık kadını görünce uzaklaşan yaşlı kadına cevap vermekten vazgeçti. Yaşlı kadın geriye bakmaya çalışan küçük kızın başını eliyle engelledi. Bir süre sonra, genç kızın annesi parkta yanına geldi.
  - Merhaba kızım, Zeynep teyzen nerde?
  - Kimse gelmedi anne. En son bir bayan geldi, yanıma oturdu. O da sadece dinlenmek için gelmiş biriymiş.
  - Allah Allah! ... giyindiklerini çok iyi tarif etmiştim, seni nasıl bulamadı anlamadım. Yanında küçük bir kız olacaktı. Genç kız bir an durakladı.
  -Küçük bir kız mı?
  - Evet
  - Anne! . biz zengin, kültürlü insanlarız. Herhalde arkadaşın da zengin, kültürlü biridir, değil mi?
  - Kültürsüz değil ama zengin değil.
  - Sakın bana köylü bir kadın olduğunu söyleme.
  - Köyden gelen kadına ne denir ki! ..
  - Oh. iyi iyi, köylü kadınları karşılmaya beni gönderiyorsun.
  - Kızım, o kadına bir borcumuz vardı. O zamanlarda borcumuzun karşılığı bir şey veremedik. '
  - Gün gelir, bir ihtiyacım olduğunda, ben kapınızı çalarım'. Dedi ve işte bu gün kapımızı çaldı.
  -Ne istiyormuş?
  - Torununu okutmamızı istiyor. Baban şimdi arabayla gelip hepimizi alacak, kayıt için okula götürecek.
  - Anne, o köylü kadına ne borcun olabilir ki, anlayamadım? Annesi, kızının öfkeli ses tonuna dayanamadı;
  - Kızım, sen bebekken biz köydeydik.
  - Eee.
  - Sana yıllar önce bahsetmiştim, köydeyken evimiz yandı, biz de inekleri,atları,tarlaları neyimiz varsa hepsini satıp köyden göçtük, demiştim.
  -Evet, hatırladım.
  - O yangınla ilgili bir ayrıntıyı, seni üzülebilir veya seni evde yalnız bıraktığımız için darılabilirsin korkusuyla anlatmamıştık.
  - Herhalde şimdi anlatacaksın.
  - Baban evde yoktu, ben de su doldurmaya köy pınarına gitmiştim. Lodos mu ne diyorsunuz, işte o rüzğar bazen ters esiyormuş, yukardan aşağı filan. Sen beşikte uyuyorken rüzğar bacadan içeri esince közler ocaklıktan tahtalara sıçramış, yangın başlamış. Pınar yerinden dumanları görüp koştuğumda alevler heryeri sarmıştı. Birazdan yıkılacak gibi görünen eve yine de girmek için atıldığım anda Zeynep teyzen kucağına seni almış olduğu halde dışarı fırladı. O sahneyi hiç unutamam; onun kucağından seni aldığımda o çığlıklar atıyordu.
  - Niçin?
  - Seni kurtarırken, sağ tarafı yanmıştı. Gelince görürsün sağ yanağında ağır bir yanık izi var. Çok acı çekti çook. Dur ağlama, seni bu kadar üzeceğini bilmiyordum. Tamam kızım, bak makyajın akıyor, ağlama. Hah! .. baban da geldi. Fakat Zeynep teyzen hala bizi bulamadı.

  Bayanlar ne der biz ler ne anlarız.

  Söylediği: Uzun süre bir ilişki düşünmüyorum
  Söylemek İstediği: Seni beğenmedim
  Söylediği: Sen çok iyi bir insansın
  Söylemek İstediği: arkadaş olabiliriz gerisi olmaz, ihtiyacım olunca ben seni ararım
  Söylediği: Cinsellik tabii ki önemli ancak arada duygular yoksa bunu yapamam
  Söylemek İstediği: Tamam yatıcam ama bari bir iki duygusal söz söyle de vicdanım rahat olsun
  Söylediği: Bikini bile giymem, vücudumu sadece kocamın görmesini isterim.
  Söylemek İstediği: Vücudumda çatlak, selülit falan var, ayrıca göğüslerim de küçük destekli sutyen giyiyorum bunları baştan birisi görürse benimle evlenmez diye ilk gece sürprizine saklıyorum
  Söylediği: O saatte eve dönmem çok zor olur
  Söylemek İstediği: İstersen sende kalabilirim / Araban var mı beni bırakır mısın?
  Söylediği: Bence insan duygularına ket vurmamalı, dilediği gibi yaşamalı
  Söylemek İstediği: Seninle yatabilirim.
  Söylediği: Belli bir yaştan sonra iş kariyer, arkadaşlık tamam ama insan bir aile yaşamını özlüyor
  Söylemek İstediği: Evlenecek koca arıyorum
  Söylediği: Şu anda bir ilişkiye çok kapalıyım, kötü şeyler yaşadım ama böyle olmasaydı beraber olacağın kişi sen olurdun
  Söylemek İstediği: Ben birkaç daha iyi alternatif bakayım, bir şey bulamazsam sana dönerim
  Söylediği: Hep güzelliğimle anıldım ama benim bir de başka yüzüm var
  Söylemek İstediği: Güzelim dimi, hadi söyle güzelim, hadi lütfen
  Söylediği: Bence rahatlık daha önemli, bu yüzden spor ve bol kıyafetler giyerim
  Söylemek İstediği: Kiloluyum bunu gizlemeye çalışıyorum.
  Söylediği: Bence fiziksel görünüm için değil, sağlığın için kilo vermelisin
  Söylemek İstediği: Şişmansın, zayıflarsan bir düşünürüz.
  Söylediği: Mutluluk için maddi özgürlük de çok önemlidir
  Söylemek İstediği: Parasız biriyle hayatta beraber olmam
  Söylediği: Aslında ben senin sandığın kadar muhteşem birisi değilim
  Söylemek İstediği: Seni beğenmedim, yoksa üstüne atlardım
  Söylediği: Evet bir şeyler yaşadık, ama bence arkadaş olarak devam etmeliyiz
  Söylemek İstediği: Performansını beğenmedim
  Söylediği: Şu ana dek sadece bir kişiyle oldum, çok taliplerim oldu ama ben sevemedim
  Söylemek İstediği: Şu ana dek sadece bir kişi beğendi beni, ama yiğitliğe bok sürmüyorum.
  Söylediği: Benim ailem çok rahattır, istediğim zaman çıkabilirim, dışarıda kalabilirim.
  Söylemek İstediği: Bu gece sende kalıp seninle yatabilirim.
  Söylediği: Benim ailem biraz sıkıdır, dışarıda kalmama izin vermez
  Söylemek İstediği: Seni beğenmedim, akşam bişeyler yaşamayı unut
  Söylediği: Ciddi bir ilişkim olmadı, ufak tefek şeyler yaşadım
  Söylemek İstediği: Birkaç kişiyle yattım ama kimseyi kafalayamadım.
  Söylediği: Bence insan cinselliği özgürce yaşamalı, tabuları olmamalı
  Söylemek İstediği: Motorum
  Söylediği: Tatile kız arkadaşlarımla çıkmak istiyorum
  Söylemek İstediği: Bakarsın orada fıstık gibi bir İtalyan bulurum, ufak bir kaçamak yaşarım.
  Söylediği: Bence güzel giyinmekle markanın hiç ilgisi yok, semt pazarından bile çok şık şeyler bulabiliyorum.
  Söylemek İstediği: Marka giyinecek param yok.
  Söylediği: Kıyafetlerimi hazır almayı sevmiyorum, ben diktiriyorum.
  Söylemek İstediği: Vücuduma uyan kıyafet bulamıyorum (hem şişman hem çok zayıflar için geçerlidir)
  Söylediği: Aa orası çok pahalı, daha uygun bir yerlere gitsek
  Söylemek İstediği: Oraya gitmeyi çok isterim ama hesaplar senden dimi?
  Söylediği: Evin ve işyerin/okulun arası çok uzak gidip gelmek zor olmuyor mu?
  Söylemek İstediği: Araban var mı?

  Karı koca arasında kavga nasıl başlar.

  Kavga böyle başladı!!!
  Karıma dedim ki, "Doğum gününde nereye gitmemizi istersin?"
  Yüzünde keyiften eridiğini görmek beni ihya etti!.
  Uzun zamandır gitmediğimiz bir yer olsun !" dedi.
  O zaman önerdim, "Mutfağa ne dersin?"
  İşte kavga böyle başladı....

  Cumartesi sabahı, sakin- sakin giyindim, kahvaltımı ettim, köpeği kapıp sessizce garaja geçtim..
  Kayığı arabanın üzerine atıp, şelaleye doğru yola çıktıydım ki, baktım fırtına çıktı-çıkacak..., garaja geri döndüm, radyoyu açtım, hava durumu, havanın gün boyu böyle gideceğini söylüyor....Eve geri döndüm, yavaşça soyunup, yatağa süzüldüm..
  Uyumakta olan karımın vücuduna arkadan sarılıp, arzu dolu, kulağına fısıldadım,
  "Dışarıda hava berbat"...
  10 yıllık sevgili karım mırıldandı 'Salak kocam bu havada balığa gitti, inanabiliyormusun?'
  Ve kavga böyle başladı...

  Bir adamla bir kadın, bebekler gibi uyumakta.
  Sabahın üçünde, birden dışarıdan bir gürültü geldi.
  Kadın, panik içinde yataktan fırlayıp adama doğru bağırdı 'Aman Tanrım,
  Bu kocam galiba!'
  Adam da yataktan fırladı, korku içinde ve çıplak, kendini camdan attı, yere yapıştı. Dikenli çalının arasından koşabildiğince hızlı arabasına koştu;
  Birden aydı, geri dönüp yatak odasına girdi, ve karısına : "A s..tir!!! Senin kocan benim!!!' diye bağırdı.
  'Yok yaa ne kaçtın öyleyse?'
  Ve kavga böyle başladı.......

  Karıma 14.95.'e bir kasa Miller bira alalım, diyordum ki,
  7.95'e bir kutu dondurma almasın mı?.
  "Oysa bira ile bu gece, dondurmayla olduğundan daha çekici olurdun" demiş bulundum.
  Ve kavga başladı....

  Kadın çıplak, yatak odasındaki aynadan kendine baktı.
  Gördüğünden pek memnun kalmamıştı ki, kocasına dönüp, -"Korkunç görünüyorum; yaşlı, şişman ve çirkinim!!" dedi ve devam etti:
  -"Hadi bana bir iltifat yap, buna ihtiyacım var!!.'
  Kocanın cevabı: "Gözlerin iyi görüyormuş !!."
  Ve kavga başladı......

  Karımı restorana götürdüydüm.... Garson, her nasılsa, önce benim siparişi aldı.
  Ben ızgara bonfile alacağım, az-orta pişmiş lütfen."
  Deli danadan korkmazmısınız?" dedi,
  Cık, dedim o kendi siparişini kendi verir!."
  Ve kavga böyle başladı...

  Mezunlar yemeğinde karımla masadayız,
  Yandaki masada, sarhoş, elindeki kadehi çevirip duran kadına bakakalmışım.
  Karım sordu, - 'Onu tanıyormusun?'
  Evet,' dedim, 'Eski flörtüm. Duydum ki yıllar önce ayrıldığımızda içmeye başlamış, o zamandan beri kendisini ayık gören yokmuş"
  Hadi canım!' dedi karım, "amma uzun kutlamış!!'
  Ve kavga böyle başladı...

  Emekli olduğumun ertesi, Sosyal Sigortalar'a gidip muüracaatımı yapayım dedim.
  Masadaki memure, yaşımı teyit etmek için ehliyetimi istedi.
  Ceplerimi karıştırdım, cüzdanımı evde bırakmışım!.
  Kadına dedim ki "Bir koşu eve gidip getirebilirim!".
  Yok canım", dedi kadın , " Gömleğinizi açın lütfen!"... Düğmeleri açtığımda, kıvırcık, kırlaşmış göğüs
  kıllarıma bakıp, "bu kır renk, benim için kanıt olarak yeterli!" dedi ve müracaatımı aldı.
  Eve döndüğümde, sigortalarda başıma geleni karımla paylaştım.
  Pantolonunu da indireydin keşke!" dedi "maluliyet de bağlarlardı belki!"
  İşte kavga böyle başladı...

  Oturmuş TV de kanallar arası zaplarken, yanıma oturan karım sordu:
  Ne varmış bakiim TV'de?"
  Toz.' dedim,
  Ve kavga başladı...

  Karım, yaklaşmakta olan yıldönümümüz için çaktırmadan ayak yapıyordu ..
  Üç saniyede hızla 0 dan, 100 ye çıkabilen bir nesne istiyorum" dedi,
  Bir baskül aldım ona!.
  İşte kavga böyle başladı...

  Burçlara göre kötü yönleri nelerdir.

  Sürekli burçların iyi yönleri dile getirilir ve herkes.
  Sanki beni anlatıyor tarzında tepkiler verir insan.
  Allah aşkına bu burçların hiç kötü yanı yok mu diyenlerdenseniz bu yazı imdadınıza yetişti. Burçların iyi yanlarını üstlenenler bu yazıdaki burç özelliklerini okuduklarında ne düşünecekler acaba ::)  KOÇ - Sana kalsa dünyada herkes aptal bir sen akıllı değil mi! Millete öğütler verir ukalalık taslar, önüne yemek koysan beğenmez... Allah düşmanların başına vermesin...

  BOĞA - Sen ayrı bir panel konususun... Kafayı iş yapmakla bozmuş sanki dünyayı bu kurtaracak.... İnatçı mı inatçı, dik kafalı... komünistsin sen yaa!

  İKİZLER - Sen hızlı ve pratik düşünebiliyorsun, ama insanlar seni bunun için değil bisexuel olduğun için seviyorlar.. Kendinden çok şey verip karşıdakinden az şey bekliyorsun yani salaksın... ayrıca çoğu şizofrenin de ikizler burcundan çıktığı söyleniyor, bilgine...

  YENGEÇ - Sen sempatik ve başkalarının problemleriyle ilgilenir görünmeye çalışan son derece yapmacık birisin, ama biz bu sahte şirinlik numaralarını yemeyiz... Bu arada akıl hastanelerindekilerin %90´ının yengeç burcu olduğu söyleniyor! Haberin olsun!

  ASLAN - Sen kendini dünyanın zirvesindeki kusursuz insan sanmaya devam et, ohoooo millet senle ne dalga geçiyor haberin yok... Eleştiriye hiç gelemeyen, kendini beğenmiş zavallı aslan parçası, sen kendini bir odaya kapat ve hayatının geri kalanını aynada oranı buranı seyrederek geçir bakalım....

  BAŞAK - Sen pek aklı başında otoriter biri olduğun için dağınıklığı pek sevmezsin değil mi? Ama senin her tarafı didik didik kontrol etme huyundan millete fenalık geldi! Amma soğuk, ruhsuz tipsin yaa sen…

  TERAZİ - Sen sanatçı ruhlu olduğun için apayrı saçma salak bir boyutta yaşıyorsun... Böyle aklı bir karış havada gezen adamın iş bulması da pek muhtemel değil, ömrünün sonuna kadar aylak aylak gezersin, sonunda da her büyük sanatçı gibi "kimse beni anlamadı" diye çıldırırsın yarım aklın da gider.

  AKREP - Sen hele sen! Berbatların içinde en berbat olan! İçten pazarlıklı, kıskanç, ahlak anlayışı sıfır! Çoğu Akrep´in eninde sonunda korkunç bir cinayete kurban gittiğini duymuş muydun?

  YAY - Sen her şeyin iyi tarafını gören şen şakrak bir tipsin, kendini buna alıştırmışsın ne de olsa yeteneksizliğini ve şanssızlığını başka türlü örtemezsin değil mi? Çoğu Yay burcu zaten alkoliktir. Seni adam yerine koyup bu kadar yazanda kabahat...

  OĞLAK - Sen tutucu ve risk almaktan kaçan birisin. Böyle biri dünyada ne diye yer işgal eder ki! Şöyle bir etrafına bak bakalım hangi kayda değer insanın Oğlak burcundan çıktığı görülmüş?

  KOVA - Sen güya çok atak birisin ya, bir şeyi elde etmek için her türlü yalanı söylüyorsun, ama yalanı bile beceremiyorsun. Aynı hataları döne döne yapıyorsun çünkü kafasızsın. Ne sinirleniyorsun? Doğruları söyleyince kabahat oluyo di mi...

  BALIK - Senin maşallah hayal gücün pek gelişmiştir. Sürekli FBI´dan ya da CIA´den birilerinin peşinde olduğunu düşüne düşüne sonunda kafayı yiyeceksin. Ama sen en iyisi hayallerinle başbaşa kal, nasılsa arkadaşlarının arasında en ufak bir dikkat çeken tarafın yok, kendine güveni olmayan öyle sessiz sedasız bir tipsin işte.

  İşyeri kanunları uymak lazım.

  KIYAFET

  Bundan böyle herkesin aldığı maaşa göre giyinmesi önemle rica olunur...

  Ofise Prada ayakkabılar ve Gucci çantalarla geliyorsanız, maddi durumunuzun yeterince iyi olduğu görüldüğü için maaşınıza zam yapılmayacaktır.

  Sıradan ve ucuz yerlerden giyiniyorsanız elinizdeki parayı yeterince iyi idare edebildiğiniz görüldüğü için maaşınıza zam yapılmayacaktır.

  Bazen marka bazen sıradan yerlerden giyiniyorsanız, herhangi bir sorununuz olmadığı görüldüğü için maaşınıza zam yapılmayacaktır.

  HASTALIK DURUMLARI

  Herhangi bir hastalığınız durumunda doktor raporu artık kanıt olarak kabul görmeyecektir.
  Doktora kadar gidebilen, işine de gidebilir.

  İZİN GÜNLERİ

  Her Çalışanın senede 104 izin günü vardır. Bunlara Cumartesi ve Pazar denir.

  WC KULLANIMI

  İşgününün büyük kısmının tuvaletlerde harcandığı tespit edildiğinden, bundan böyle tuvalet kabinlerinde kalma süresi 3 dakikayla sınırlanmıştır.. 3 dakika bittiği anda alarm çalacak, tuvalet kağıdı otomatikman içeri toplanacak, kabin kapisi açılacak ve yukarıdan otomatik bir fotoğraf makinesi inerek resminizi çekecektir.

  Bu durumun üstüste iki kez başınıza gelmesi durumunda resminiz şirketin kara listesinde yayınlanacak, resimde sırıttığı tespit edilenler yönetmeliğin "akli dengesizlik durumu" maddesi kapsamında değerlendirilecektir.

  ÖĞLE TATİLLERİ

  Zayıf personelin öğle tatili suresi 30 dakikadır.

  Normal kilodaki personelin öğle tatili süresi, dengeli beslenip formlarını korumalarına yetecek şekilde 15 dakikadır.

  Kilolu personelin öğle tatili süresi 5 dakikadir, bu da zaten bir kutu Diet Cola içmek için gayet yeterlidir.

  İlginize çok teşekkür ederiz

  Patron

  İnsan hayatındaki başarı nedir

  4 yaşında başarı ....donuna işememektir.
  12 yaşında başarı..........arkadaşbulabilmektir.
  16 yaşında başarı.................araba surebilmektir.
  20 yaşında başarı.........................seks yapabilmektir.
  35 yaşında başarı .......................para kazanabilmektir.
  50 yaşında başarı .......................çok para kazanabilmektir.
  60 yaşında başarı ..........................seks yapabilmektir.
  70 yaşında başarı ................araba surebilmektir.
  75 yaşında başarı .........arkadaş bulabilmektir.
  80 yaşında başarı ....donuna işememektir.

  Güllerin sayısıda önemlidir.

  Güllerin sayısıda önemlidir.

  01 Gül Size odaklanmış özel sevgi...
  02 Gül Karşılıklı derin bir aşkla birbirimizi seviyoruz...
  03 Gül Seni seviyorum...
  06 Gül Senin olmak istiyorum...
  09 Gül Sonsuza kadar birbirimizi seveceğiz...
  11 Gül Hayatımda en çok sevdiğim kişisin...
  12 Gül Tatmin edici bir beraberlik ve karşılıklı sevgi...
  13 Gül Gizli Aşk...
  24 Gül Her dakikayı sevgiyle hatırlıyorum...
  33 Gül Derin aşk ile seviyorum...
  36 Gül Bana geldiğinden dolayı romantik hissetmek...
  44 Gül Hiç değişmeyeceğim için söz vermek...
  50 Gül Bu karşı konulmaz bir aşk...
  56 Gül Aşkım...
  66 Gül Başarılı aşk beraberliği...
  99 Gül Karşılıklı anlayış aşkı sonsuzlaştırır...
  100 Gül Bu yüzyılda harmoni içinde bir beraberlik ve yaşlanıp olgunlaşıncaya kadar birbirlerine adanmış çift.
  101 Gül Sadece sen...
  108 Gül Benimle evlenir misin???
  111 Gül Sonsuz aşk...
  123 Gül Özgür aşk...
  144 Gül Seni gece gündüz sonsuza kadar seviyorum...
  365 Gül Seni hergün düşünüyor, hergün seviyorum...
  999 Gül Bitmeyen ve sonsuza kadar aşk...
  1001 Gül Vefakar aşık ve ölünceye (ebediyete) kadar...

  Çiçeklerin dili

  AÇELYA: Nefse hakimiyet.
  AÇELYA (Hint): "Gerçek şu ki, herşey bitti!"
  ADAÇAYI: Eşler arasında "Biz iyi bir aileyiz" mesajıdır.
  AKASYA:(Pembe veya Kırmızı) Güzellik, zerafet ve incelik; "Seni beğeniyorum."
  AKASYA: (Beyaz) Dostluk; "Bizimki temiz bir sevgi, belki biraz arkadaşça..."
  AKASYA (Sarı): Platonik aşk, isimsiz aşık...
  ANANAS: "Sen kusursuz birisin!"
  ARDIÇ: "Seni koruyacağım!"
  AYÇİÇEĞİ:(Çiçek Olarak) "Sana tapıyorum!"
  BADEM: "Aşkımızın sürmesini ümit ediyorum."
  BİBERİYE: Anma
  ÇAN ÇİÇEĞİ: "Aşkımıza sadakatle bağlıyım!"
  ÇİNGÜLÜ: "Zarif ve çok güzelsin!"
  ÇUHA ÇİÇEĞİ: "Çok güzelsin."
  DEFNE: Terfi eden kişilere gönderilir; "şan, ün, görkem" anlamı taşır.
  EĞRELTİOTU: Samimiyet.
  ELMA: "İtiraf etmem gerekirse, seni görünce şeytana uyasım geliyor; ya senin?"
  ERİK: "Sözüme sadık kalacağım."
  FESLEĞEN: İyi dilekte bulunmak için.
  FINDIK: "Barışmak istiyorum!"
  FULYA: "Sevgilim, geri dön!"
  GARDENYA: "Beni unutma; gerçek aşkımsın..."
  GELİN EL ÇİÇEĞİ: "Mutlu olabiliriz."
  GÜL: Sevgiyi ifade eder.
  GÜL (Pembe): "Arkadaşımsın."
  GÜL (Kırmızı): "Seni seviyorum; ihtirasla bağlıyım sana!"
  GÜL: (Kırmızı ve Beyaz) Birliktelik isteği.
  GÜL GONCASI:(Kırmızı) "Genç ve güzelsin."
  HANIMELİ: "Sana olan bağlılığım sonsuza kadar sürecek."
  HERCAİ MENEKŞE: "Beynimi işgal ediyorsun; ama ben bu durumdan şikayetçi değilim..."
  IHLAMUR: Evli çiftler için "Seni seviyorum" anlamı taşır.
  İSPANYOL YASEMİNİ : "Bence, sen çok seksi ve şehvetlisin!"
  KAKTÜS: İçtenlik; "Aşkımız için zorluklara katlanmalıyız!"
  KAMELYA: "Kusursuz bir aşıksın!"
  KARANFİL: Kişinin kendine olan öz saygısını ve güzelliği ifade eder.
  KARAÇALI: "Dostluğumuz uzun ömürlü olsun!"
  KARANFİL: (Koyu Kırmızı) "Kalbimi kırdın!"
  KARANFİL: (Pembe) "Seni unutmayacağım..."
  KARANFİL: (Kırçıllı) "Üzgünüm, ama bitmek zorunda..."
  KARANFİL: (Sarı) "Beni hayal kırıklığına uğrattın!"
  KREZENTEM: (Beyaz) "Bana gerçeği söyle!"
  LALE: Aşkı ifade eder.
  LALE (Kırmızı): "Aşkımı itiraf etmek istiyorum!"
  LALE (Alacalı): "Gözlerin çok güzel."
  LALE (Sarı): Umutsuz aşkı ifade eder.
  LEYLAK (Mor): "Sana ilk görüşte aşık oldum!"
  LEYLAK: (Beyaz) "Hoş ve namuslu birisin."
  MENEKŞE: Alçakgönüllüğü ifade eder.
  MENEKŞE: (Mavi) "Sana sadık kalacağım."
  MENEKŞE: (Mor) "Düşüncelerimi zaptettin!"
  MELEKOTU: "İlham kaynağımsın."
  MERSİNAĞACI: "Çok mutluyum, çünkü seni seviyorum!"
  MİMOZA: "Fazla alıngansın!"
  NANE: "Sana karşı içimde sıcak hisler besliyorum."
  NERGİS: "Saygılarımla..."
  ORKİDE: "Aşkım, sen çok güzelsin, sen çok özelsin!"
  ÖKSEKOTU: "Sorunların üstesinden geleceğim."
  PAPATYA: Temiz bir kalbin simgesi.
  PAPATYA (Bahçe): "Fikirlerini paylaşıyorum."
  PELESENK: Sabırsızlık; "Aşkım, daha fazla bekletme!"
  PETUNYA: "Umudunu yitirme!"
  PORTAKAL: Karşılıklı aşk; "Ben de seni seviyorum."
  REZENE: Övgüye değer.
  SARDUNYA: "İçin rahat olsun, her zaman yanındayım!"
  SARMAŞIK: "Aşkıma sadığım!"
  SEDİR YAPRAĞI: "Senin için yaşıyorum."
  SÜSEN ÇİÇEĞİ: "Sana bir haberim var!"
  SÜSEN ÇİÇEĞİ: (Sarı) İhtiraslı bir aşk.
  ŞEFTALİ: "Seninim!"
  YASEMİN: "Güzel ve çekicisin."
  YENİBAHAR: "Acını paylaşıyorum."
  ZAMBAK (Sarı): "Seni neşeli ve nazik (çekici) buluyorum!"
  ZEYTİN: "Barışalım!"